Osoby dotknięte kontuzją mają ciężką drogę przed sobą, z pewnością nieusłaną różami. Takie problemy źle leczone potrafią się ciągnąć w nieskończoność. Dlatego istotny jest dobór specjalistów.
Pierwszy kontakt
Jeśli czujemy problem z kolanem, w pierwszym momencie zwykle zgłosimy się do ortopedy (możliwe, że przez lekarza rodzinnego). Rozpoznanie uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego (ACL) przeprowadza lekarz podczas padania klinicznego. Dokonuje tego przez: zebranie informacji podczas wywiadu, wykonanie artroskopii kolana lub badań obrazowych.
Leczenie
Udając się do odpowiedniego specjalisty, dowiemy się jak dalej leczyć tę kontuzję, aby wrócić do aktywności fizycznej. Zwykle lekarz nam podsumuje, że rekonstrukcja ACL powrót do sportu. Różne ośrodki przeprowadzają takie zabiegi. Dobrze wypytać kogoś, kto przechodził podobną komplikację o to, kto pomógł im wrócić do pełnej sprawności.
Rehabilitacja
Po rekonstrukcji ACL powrót do sportu może nam zająć trochę czasu. Wszystko jest zależne od naszego zaangażowania i umiejętności fizjoterapeuty. Nadmiar gorliwości może być szkodliwy tak jak i nazbyt leniwe podchodzenie do ćwiczeń. Po przerwie powrót do naszego sportu będzie czymś niesamowitym, pełni energii zaczniemy treningi.